Jak leczyć zapalenie dziąsła podczas stosowania aparatu?

Zapalenie dziąsła w trakcie leczenia ortodontycznego. Mam stwierdzony tyłozgryz, noszę aparat na górnych zębach od ponad dwóch miesięcy. Od kilku dni zauważyłam pol zęba zaczerwienionego, jest to górna trójka, dodam ze obok jest ubytek, nie ma czwórki. Umówiłam się na wizytę do stomatologa w następnym tygodniu, jednak nurtuje mnie pytanie m, czy w takim wypadku powinnam przerwać leczenie ortodontyczne?

Jeśli ma Pani zaczerwienia dziąseł - radzę płukać dziąsła a następnie połykać napar z rumianku i kurkumy. Dobrze też zastosować miejscowo np Dentomit w okolice zaczerwienia. Pozdrawiam