Czy to może być zapalenie dziąsła?

Od 2 tygodni boli mnie ,,ząb,, który był leczony kanałowo .Moja dentystka mówi ze to nie ząb a dziąsło .Mam wrażenie ze pod zębem który był leczony kanałowo 4 lata temu coś jest, bardzo mnie to boli, jak leże jak chodzę jak jem.Jak dotykam językiem miejsca pod zębem to ból jest okropny .Czyto może być zapalenie dziąsła ? Mam wrażenie tak jakby ząb naciskał na nerwy i kość.co to może być ? Czy mam wyrwać zęba aby ból minął ?

Najlepiej będzie wykonać pantomogram albo tomografię komputerową w celu wykrycia ewentualnych zmian zapalnych okołowierzchołkowych.