Co myśleć o tych dolegliwościach przy noszeniu aparatu?

Witam, od dłuzszego czasu noszę stały aparat na zęby. Niestety w czasie lockdownu, gdy regularne wizyty były niemożliwe, zauważyłem retruzję górnych jedynek i dwójek. Martwi mnie to, gdyż mimo wszystko w aparacie stan nie powinien się chyba pogarszać. Dodam, że przez owe zęby odczuwam dyskomfort związany z uciskiem na wardze. Jestem już prawie 2 tygodnie po pierwzej wizycie od czasu lockdownu i przyznam, że nie widzę poprawy w tym zakresie i obawiam się, że wraz z czasem stan będzie się pogarszać. Tracę też zaufanie do mojego ortodonty prowadzącego poprzez przedłużające się leczenie mojego tyłozgryzu, specjalny wyciąg mam mieć założony na następnej wizycie, a leczenie trwa już 4 lata (miałem 16 lat, gdy rozpocząłem, jednak muszę przyznać, że miałem praktycznie każdą wadę, więc trudno mi to ostatecznie określić)

Radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. Tylozgryz jest zwykle częścią większego problemu z postawą i brak korekt w reszcie ciała uniemożliwia działania aparatu ortodontycznego. Mięśnie są silniejsze od cienkiego drutu. Pozdrawiam