Wyciągi ortodontyczne i aparat a leczenie tyłozgryzu

Witam. Od roku noszę aparat ortodontyczny, w tym miesiącu moja ortodontka dała mi dodatkowo wyciągi ortodontyczne, ponieważ mam tyłozgryz. I teraz pytanie, czy tyłozgryz mogę wyleczyć stosując jedynie aparat i wyciągi ortodontyczne? Nie ukrywam, że ta wada jest dla mnie koszmarnie uciążliwa i bardzo bym chciała coś z nią zrobić, ale zastanawiam się czy wyciągi ortodontyczne i aparat wystarczą. Czy na tyłozgryz nie trzeba czegoś więcej? Wydawało mi się, że kiedyś przeczytałam, iż skuteczne leczenie tyłozgryzu umożliwia jedynie operacja, ale nie pamiętam czy to prawda czy nie. Czy jest jakiś skuteczny sposób na leczenie tyłozgryzu i pozbycie się raz na zawsze tej wady? Czy jest szansa, że wyciągi ortodontyczne i aparat pomogą na tyłozgryz czy konieczne jest zastosowanie czegoś dodatkowego? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Wszystko zależy od tego, czy żuchwa jest przemieszczona zbytnio do tyłu ale ma właściwą długość, czy też jest właściwie ustawiona, lecz jest za krótka. Elementem pociągającym żuchwę do tyłu mogą być wykoślawione stopy. Pozdrawiam