Czy to leczenie ortodontyczne jest złe?

Witam , minął już rok odkad mam założony aparat / Damon kryształ a zęby ciagle się krzywią , nie miałam dużej wady - dwójka do tej pory na sprężynie , nie jest wprowadzona do łuku , szczeka dolna strasznie poleciała na prawa stronę i wychodzi poza górna chociaż wcześniej było dużo lepiej , ciagle się zęby rozchodzą , robią się szpary , jedynki się skrzywily i nadal nie naprostowały - po roku leczenia zęby wyglądają gorzej niż przed założeniem aparatu . Czy to najwyższy czas uciekać od mojej ortodontki ? Poza tym ciagle obtarcia i podrażnienia w jamie ustnej , wyciągi 24 /7 , ból .

Po pierwsze - warto przedyskutować swoje zastrzeżenia ze swoją ortodontką. Po drugie - zdecydowanie warto udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. Asymetria, napięcie mięśni ciągnące żuchwę w prawo... Na Śląsku może to być np Maja Bednarczyk lub Damian Szyguła. Pozdrawiam