Asymetria twarzy a odpowiednie działania

Witam, mam 23 lata i mam asymetrię twarzy. Nie wiem skąd wziął się problem, ale zauważyłam ją u siebie ok.1,5 roku temu. Chciałabym coś z tym zrobić, ale nie wiem od czego zacząć: do jakiego specjalisty się udać? Część osób zaczyna od konsultacji z ortodontą, niektórzy udają się do lekarzy medycyny estetycznej. Bardzo proszę o pomoc.

Szanowna Pani,

wszystko zależy na czym ta asymetria polega, gdyż może wynikać z różnych przyczyn i możliwa korekta jest uzależniona od diagnozy tej asymetrii i możliwości korekty. Bez zobaczenia Pani ciężko jest coś powiedzieć. Najlepiej udać się do specjalisty, stomatologa albo lekarza medycyny estetycznej, a on określi charakter zmian i zaproponuje sposób poprawy lub skieruje do odpowiedniego specjalisty.

Trudno będzie mi odpowiedzieć pani na zadane pytanie nie widząc Pani.
Przyczyny opisywanej przez panią sytuacji mogą być różne :
1 Wady zgryzu, ubytki zębów
2 wady rozwojowe twarzoczaszki
3 urazy i zmiany pourazowe
4fizjologiczna asymetria występująca u każdego z nas.
Wizyta u ortodonty jak i lekarza medycyny estetycznej jest dobrym pomysłem.Zapraszam