Czy mogę znów zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne mimo braku okresu?

Witam. Miesiąc temu przwstalam brać tabletki Vibin mini ( z przyczyn braku kolejnego blistru). Nie Dostałam miesiączki z powodu odstawienia, a zależy mi by znow zacząć brać antykoncepcję. I stad pytanie czy mimo braku miesiączki mogę zacząć nowe opakowanie? I czy bede chroniona?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W pierwszej kolejności powinna Pani wyjaśnić przyczynę braku miesiączki, dopiero potem można zastosować antykoncepcję.