Czy mogłam uszkodzić błonę dziewiczą kubeczkiem menstruacyjnym?

Kupiłam ostatnio kubeczek menstruacyjny. Chciałam go przetestować i założenie go było bardzo bolesne. Gdy go wyciągnęłam zauważyłam krew w tamtych okolicach. Wydawało mi się, że nie jestem już dziewicą. Miałam wykonywane usg dopochwowe. Chciałam się dowiedzieć czy mogłam coś uszkodzić kubeczkiem?

Raczej nic groźnego się nie stało. Może w trakcie zakładania po raz pierwszy kubeczka menstruacyjnego delikatnie zatarła Pani śluzówkę wewnątrz pochwy co mogło wywołać niewielkie krwawienie. Jeśli miała Pani przezpochwowe USG to raczej błona dziewicza została w czasie tego badania rozerwana, ale nie jest to zasadą. Być może teraz do tego doszło. Tylko ginekolog w czasie badania wziernikowego może to konkretnie ocenić.