Czy mogłam zajść w ciążę 13 dni po zabiegu łyżeczkowania?

Witam! 28.02.2013. miałam zabieg usunięcia martwej ciąży. Plamienie po zabiegu ustało, trochę doszłam do siebie i wczoraj pierwszy raz od tego czasu uprawialiśmy z mężem seks. Moje pytanie brzmi, czy jest możliwość zajścia w ciążę tak szybko po zabiegu? Mamy chyba ogromnego pecha, bo akurat pękła nam prezerwatywa (pierwszy raz nam się to zdarzyło, jak byśmy mieli mało problemów). Nie chcę brać tabletki "72 po" 13 dni po zabiegu łyżeczkowania...

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Jeśli doszło do współżycia (nawet w tak krótkim czasie po łyżeczkowaniu) to zawsze istnieje prawdopodobieństwo ciąży, tym bardziej, jeśli przy tym pękła prezerwatywa. Co prawda zaleca się odczekanie co najmniej 1 cyklu po łyżeczkowaniu zanim rozpocznie się starania o dziecko, ale jeśli dojdzie do zapłodnienia i zagnieżdżenia zarodka to ciąża ma szansę rozwijać się prawidłowo. Więc jeśli chce Pani kolejnej ciąży to proszę nic nie robić tylko czekać co będzie dalej, natomiast jeśli w tej chwili nie chce Pani dziecka to proszę zastosować tabletkę po stosunku. Pozdrawiam!