Czy mogłam zajść w ciąże używając cudzego ręcznika?

Nie mam miesiączki już od dwóch miesięcy (mam nieregularne miesiączki). Czy to może być powodem tego, że przez przypadek wytarłam się ręcznikiem mojego taty, ponieważ mój tata wcześniej się nim wycierał? Boje się, że mogłam zajść w ciążę. Mam również obolałe i napuchnięte piersi oraz niebieskie linie na piersiach. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Nie mogłaś zajść w ciążę od używania cudzego ręcznika. Do zapłodnienia może dojść, gdy plemniki zawarte w męskim nasieniu dostaną się do pochwy (najczęściej podczas stosunku płciowego z wytryskiem w pochwie). Plemniki taty mogłyby się dostać na ręcznik tylko w wyniku wytrysku (nie sądzę, żeby miało to miejsce). Poza tym plemniki bardzo szybko umierają w środowisku innym niż drogi rodne kobiety i narządy płciowe mężczyzny.

Niestety nie napisałaś ile masz lat. Jeżeli są to pierwsze lata miesiączkowania, cykle mogą być jeszcze bardzo nieregularne i nie stanowi to powodu do zmartwień. Jeśli miesiączkujesz dłużej, warto pójść do ginekologa i sprawdzić czy nie wystąpiły żadne problemy hormonalne (dość częste u młodych dziewcząt).

Niebieskie linie widoczne na piersiach to naczynia żylne. Mogą być bardziej zauważalne, gdy jest ciepło (np. latem lub po gorącej kąpieli). Bolesność i powiększanie piersi może być efektem wahań hormonalnych w trakcie dojrzewania płciowego lub zaburzeń hormonalnych jeżeli jesteś już po okresie dojrzewania. Takie objawy też dość często poprzedzają wystąpienie miesiączki.