Czy mogłam zajść w ciążę w takim wypadku?

Witam mam 29lat już po jednej ciąży cc . Moje cykle są przeważnie 32-35dni. Regularne . Aż do tego momentu. Ostatnia miesiączka byma 27 styczeń. Współżyłam z mężem 9 i 19 lutego "do konca". Podbrzusze pobolewa uczucie rozciaga w macicy czasem mdłości. Zrobilam test wyszedł negatywnie a 8 marca zrobila test z krwi który wyszedł o.100mlU . Czy możliwe że jestem w ciąży. ? Jeszcze takich objawów nie miałam. W dniu wystąpienia okresu miała bóle i czułam się jak w okresie lecz go nie było i przeszły dolegliwość po 5 dniach .

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli test beta-HCG dał wynik 100 mlU/ml, to oznacza to, że jest Pani w ciąży. Jest to prawdopodobne z uwagi na współżycie z wytryskiem wewnątrz pochwy w okresie okołoowulacyjnym.

Objawy, które Pani odczuwa, a więc pobolewanie podbrzusza, uczucie rozciągania macicy oraz mdłości tylko to potwierdzają. Jeśli ma Pani wątpliwości co do otrzymanego wyniku, to proszę go powtórzyć. Zakłada się, że każdy wynik powyżej 5 mlU/ml oznacza ciążę. Wynik wynoszący 100 mlU/ml oznaczałby czwarty lub piąty tydzień ciąży. Warto sprawdzać poziom beta-HCG zwłaszcza na początku ciąży, aby mieć pewność, że stale przyrasta.

Normy gonadotropiny kosmówkowej opisaliśmy w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.