Czy mogłam zaszkodzić dziecku używając tego żelu?

Witam. Czy mogłam zaszkodzic dziecku używając zelu ziajka na ciemieniuchę i nie splukujac jej pod bierzaca woda, tylko woda z wanienki plastikowej w której kąpałam dziecko? Czyli nie zawsze żel zostawał na skórze dziecka. Najważniejsze że w skaldzie jest konserwant pochodna formaldehydu dmdm hydantoin. czy mogło to wpłynąć na zdrowie mojego dziecka? Czy jest to składnik rakotwórczy? Dziecko nie miało nigdy uczulenia, nigdy nic mu nie dolegało. Skład zelu Aqua (Water), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Sarcosinate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Glycerin, Macadamina Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Ethyl Linoleate, Ethyl Oleate, Ethyl Linolenate, Tocopheryl Acetate, Carbomer, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Sodium Hydroxide. Proszę o odpowiedź. Zmartwiona mama

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma Pani powodu do obaw, a jedyny skutek niedokładnego spłukania żelu przeciwko ciemieniusze, to brak efektu leczniczego bądź świąd skóry głowy. Nie ma to jednak żadnych długotrwałych skutków, nawet jeśli chodzi o formaldehyd z uwagi zarówno na jego ilość w produkcie, jak i fakt, iż produkt ten stosuje się przez krótki okres.

Zdecydowanie nie musi się Pani obawiać negatywnych skutków stosowania żelu.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/ciemieniucha.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.