Czy mogło dojść do niedotlenienia płodu?

Dzień dobry, Jestem w 32 tygodniu ciąży i ostatnio byłam i dentysty. Chodziło o podklejenie drucika po aparacie ortodontycznym i wykonywała to pomocnica dentysty sama. Bardzo odchyliła mnie do tyłu, ,że głowę miałam niżej niż plecy, poprosiłam o inną pozycję, ale ona tylko trochę podniosła. To trwało 15 minut. Było mi ciężko oddychać, starałam się w tym czasie wykonywać głębokie oddechy. Po wszystkim czułam się słabo, od razu poszłam na długi spacer.Od tego czasu boję się, że dziecko było w tym czasie niedotlenione. Regularnie sprawdzam ruchy i jest ruchliwe.Czy mogło dojść do niedotlenienia? Jak to rozpoznać? Czy gdyby doszło, to dziecko nadal jest ruchliwe jak wcześniej? Dziecko - dziewczynka do tej pory rozwija się bardzo dobrze, wszystkie badania prenatalne wychodziły dobrze i ostatnie USG również(zrobione przed wizytą u dentysty).

Ryzyko takiego zdarzenia jest bardzo niewielkie, uważam, że nie ma Pani powodów do niepokoju. Uczucie trudności w oddychaniu mogło wynikać z ucisku wywieranego przez worek owodniowy na duże naczynia krwionośne i (w pozycji głową do dołu) przeponę.