Czy mój wynik badania na toksoplazmozę oznacza, że nie ma przeciwwskazań do zajścia w ciążę?

Witam, 31 marca straciłam ciążę bliźniaczą (22. tydz. ciąży). Po wizycie u lekarza zlecono mi zrobienie badań na toksoplazmozę i wyszedł wynik IgG 19,8 IU/ml. Czy to oznacza, że nie ma przeciwwskazań do zajścia w ciążę? Dziękuję, Kinga

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Sam wynik przeciwciał IgG przeciwko toksoplazmozie nie daje możliwości oceny, czy infekcja jest świeża czy stara, wskazuje tylko na to, że zetknęła się Pani z toksoplazmozą.

Doradzamy skonsultowanie wyników badań z pani lekarzem ginekologiem, który ma najlepszą wiedzę na temat Pani zdrowia i na pewno udzieli Pani wszystkich informacji.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl