Czy moja mama jest w ciąży?

Moja mama była pod koniec grudnia 2009 roku u ginekologa. Lekarz powiedział jej, że jest coś w brzuchu, ale nie wie co. Miała przyjść w styczniu, ale coś się stało i nie poszła. Parę dni temu zrobiła test ciążowy, wyszedł pozytywny. Wczoraj zrobiła następny i wyszedł negatywny. Dodam, że moja mama przytyła, ma zawroty głowy, słabe miesiączki, bóle brzucha, głowy, krzyża. Jaka możliwość jest, że zaszła w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Mama powinna zdecydowanie udać się do ginekologa. W badaniu ginekologicznym i USG będzie on mógł wstępnie ocenić, czym jest opisywana przez Panią zmiana. Być może mama zaszła w ciążę. Istnieją jednak nowotwory wytwarzające betaHCG, hormon typowo ciążowy, wykrywany przez testy ciążowe. Nie chcę jednak spekulować na podstawie tak skąpego opisu i bez badania. Na pewno nie należy zwlekać z diagnostyką!

Pozdrawiam serdecznie.