Czy moja teściowa ma objawy jakiejś poważnej choroby?

Witam, moja teściowa ma 52 lata. Z powodu częstych bóli w klatce piersiowej zrobiła badanie rtg. Oto wyniki, bardzo proszę o przybliżenie co to jest? Spłycenie lordozy szyjnej. Dwupoziomowa dyskopatia szyjna przebiega ze znacznym zwężeniem przestrzeni m-k c5-6 oraz mniejszego stopnia c6-7. W tych poziomach drobne odczyny zwyrodnieniowe na krawędzi trzonów i w stawach unco-vertebalnych. Niewielkie prawostronne skrzywienie piersiowego odcinka kręgosłupa i wyraźne pogłębienie jego fizjologicznej kyfozy. W kręgach piersiowych -większe dolne zmiany spondylotyczne. Przestrzenie m-k w normie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opis badania sugeruje zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szczególnie nasilone w odcinku szyjnym. Zmiany dotyczą również odcinka piersiowego. Nie mając możliwości zebrania wywiadu trudno ocenić czym spowodowany jest ból u teściowej. W tym wieku konieczne jest wykluczenie etiologii niedokrwiennej-co najmniej wykonanie EKG. Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość zebrania wywiadu i zbadania teściowej, co powinno -przybliżyć prawdopodobna przyczynę, a dla jej potwierdzenia lekarz zleci wykonanie odpowiednich badań dodatkowych.

Pozdrawiam