Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie rtg odcinka szyjnego kręgosłupa: czy to poważne zmiany?

Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z kyfotycznym odwróceniem osi kręgosłupa ze szczytem na poziomie C4/C% Przestrzenie m-kręgowe na poziomie C4/C5/C6 obniżone, tarcze m-kręgowe z cechami odwodnienia, w przyległych blaszkach granicznych zmiany zwyrodnieniowe. Na obu poziomach cechy centralno - obocznego uwypuklenia materiału tarcz m-kręgowych na ok. 2 mm z redukcją przestrzeni płynowej przedrdzeniowej i niewielkim spłyceniem zachyłków bocznych. Na poziomie C4/C5 zmiany nieco większe po stronie lewej na poziomie C5/C6 po stronie prawej. Kanał kręgowy na tych poziomach w wymiarze ap. ok. 11 mmm. Osteofity na przednich i tylnych powierzchniach trzonów kręgowych.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.
Badanie rtg odcinka szyjnego kręgosłupa wykazało zniesienie fizjologicznego wygięcia tego odcinka. Poza tym są zmiany zwyrodnieniowe tego odcinka. Są również zmiany w obrębie krążków międzykręgowych. Zmiany te mogą powodować dolegliwości bólowe oraz zaburzenia neurologiczne.
Należy zgłosić się na wizytę do poradni neurochirurugicznej oraz ortopedycznej. Nie można nadwyrężać tego odcinka kręgosłupa. Warto również zgłosić się do poradni rehabilitacyjnej celem wykonania zabiegów rehabilitacyjnych. Jednak trzeba rozważyć leczenie operacyjne.
Dużo dokładniej zmiany w obrębie kręgosłupa zobrazuje MRI dlatego warto wykonać to badanie.
Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy