Interpretacja wyniku MRI kręgosłupa szyjnego

Proszę i interpretację wyniku MRI: nieznacznie kyfotyczne ugięcie osi kręgosłupa szyjnego. Prawidłowy sygnał z trzonów kręgów szyjnych, prawidłowa ich wysokość. Nieznaczne zwężenie i częściowo odwodnione tarcze międzykręgowe C4-C5, C5-C6. Na tych poziomach min. dokanałowe uwypuklenia pierścieni wlóknistych tarcz i drobne osteofity krawędzi trzonów. Ciasnoty kostnej kanału kręgowego ani zwężeń otworów międzykręgowych nie stwierdza się. Zachowana jest przestrzeń płynowa okołordzeniowa.
ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Kyfotyczne ugięcie osi kręgosłupa szyjnego oznacza łukowate wygięcie kręgosłupa w stronę grzbietową. Fizjologicznie kręgosłup szyjny wygięty jest w stronę przeciwną, co nazywamy lordozą. Pozostałe zmiany to zmiany zwyrodnieniowe. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty