Wynik rezonansu magnetycznego i ograniczenie fizjologicznej lordozy szyjnej

wynik rezonansu: ograniczenie fizjologicznej lordozy szyjnej. prawidłowy sygnał z trzonów kręgów szyjnych oraz prawidłowa ich wysokość. tarcze międzykręgowe bez wyraźnych zwężeń. na poziomach c2-c3 i c4-c5 wczesne zmiany zwyrodnieniowe w postaci dyskretnych wyciągnięć kostnych tylno - bocznych krawędzi trzonów. zmiany te nie powodują istotnego ucisku struktur oponowych i nerwowych. ciasnoty kostnej kanału kręgowego ani zwężeń otworów międzykręgowych nie stwierdza się. szyjny odcinek rdzenia i pogranicze czaszkowo -szyjne w normie.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? z jakiego powodu było wykonane badanie?> proponuję udac się do lekarza zlecajacego powyzsze badanie.