Co oznaczają takie wyniki z rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego?

Dzień dobry. Dostałam wyniki z rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego i chciałabym się dowiedzieć co oznaczają. Wizyta u neurologa dopiero za miesiąc.. "Fizjologiczna lordoza szyjna zniesiona. Rezerwa płynowa kanału kręgowego przednia nieco zmniejszona na poziomie C4-C6, a tylna prawie na poziomie C2-C3 i C6-C7. Wysokość trzonów kręgów i tarcz międzykręgowych w zakresie segmentów szyjnych zachowane. Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego w granicach normy. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych segmentów szyjnych. Wymiary rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym prawidłowe. W zakresie rdzenia kręgowego na pograniczu szyjno-piersiowym (od C5 do Th2) widoczny wydatniejszy kanał centralny - najszerszy na poziomie górnej części trzonu kręgu C7 o wymiarach na przekroju w płaszczyźnie poprzecznej ok 2x2.6mm. Po za tym sygnał rdzenia szyjnego niezupełnie jednorodny - najpewniej wynik rzutujących się artefaktów przepływowych, bez jednoznacznie wyodrębniających się zmian ogniskowych. Nerwy rdzenia w zakresie segmentów szyjnych niepogrubiałe, bez cech kolizji. Niewielkie zmiany śluzówkowe w zakresie zatok obocznych nosa (objęte częściowo polem badania Zatoki szczękowe i sitowe oraz Zatoki klinowe). " Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Opis MRI kregosłupa szyjngo do interpretacji klinicznej, CD do obejrzenia ! Opis MRI " Fizjologiczna lordoza szyjna zniesiona. Rezerwa płynowa kanału kręgowego przednia nieco zmniejszona na poziomie C4-C6, a tylna prawie na poziomie C2-C3 i C6-C7. Wysokość trzonów kręgów i tarcz międzykręgowych w zakresie segmentów szyjnych zachowane. Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego w granicach normy. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych segmentów szyjnych. Wymiary rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym prawidłowe. W zakresie rdzenia kręgowego na pograniczu szyjno-piersiowym (od C5 do Th2) widoczny wydatniejszy kanał centralny - najszerszy na poziomie górnej części trzonu kręgu C7 o wymiarach na przekroju w płaszczyźnie poprzecznej ok 2x2.6mm. Po za tym sygnał rdzenia szyjnego niezupełnie jednorodny - najpewniej wynik rzutujących się artefaktów przepływowych, bez jednoznacznie wyodrębniających się zmian ogniskowych. Nerwy rdzenia w zakresie segmentów szyjnych niepogrubiałe, bez cech kolizji. Niewielkie zmiany śluzówkowe w zakresie zatok obocznych nosa (objęte częściowo polem badania Zatoki szczękowe i sitowe oraz Zatoki klinowe). "

Opisany przeprost i mierne zmiany w kręgach szyjnych;

NAJWAŻNIEJSZY JEST PACJENT! : Pacjent, objawy, historia leczenia, wszystkie wyniki badań. obserwacje ; Tryb życia, dieta, aktywność, życiowa, zawodowa, Nastrój, sen etc Wszystkie wyniki badań krwi i tarczycy!! żelazo, wit 25 OH D3 i B12; kwas foliowy.... U młodych osób często przeważają objawy psychosomatyczne, nerwicowe....

Pozdrawiam i zapraszam