Rezerwa płynowa kanału kręgowego przednia zmniejszona na poziomie C3-C5

Rezerwa płynowa kanału kręgowego przednia zmniejszona na poziomie C3-C5,tylna prawie na całej długości w zakresie segmentów szyjnych,zwłaszcza na poziomie C6-C7.Sygnał rdzenia kręgowego w odc.szyjnym niezupełnie jednorodny(zwł.na poziomie C4-C5)-najpewniej efekt rzutujących się artefaktów przepływowych,bez wyodrębniających się zmian ogniskowych.Niewielkie obniżenie tarcz międzykręgowychC5/C6 i C6/C7 w częściach tylnych, uwypulkenie krążka m-kręg. na1,5mm.Bez cech kolizji.Co te zapisy oznaczają?

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie są objawy? konieczne jest bezposrednie badanie lekarskie i łączna analiza. proszę koniecznie udac się do lekarza zlecajacego powyzsze badanie.