Spłycenie lordozy szyjnej, pogłębienie lordozy lędźwiowej

Spłycenie lordozy szyjnej, pogłębienie lordozy lędźwiowej. Drobne osteofity na krawędziach trzonów kręgów skierowane dokanałowo redukują przestrzeń płynową worka oponowego. Tarcze C3/C4, C4/C5, L4/L5 odwodnione. Na pozimach C3/C4, C4/C5 szerokopasmowa protruzja tarczy międzykręgowej wraz z osteofitami powoduje niewielkie obustronne ograniczenie otworów międzykręgowych. Na poziomie C6/C7 niewielka centralna protruzja tarczy międzykręgowej z zaznaczoną redukcją przestrzeni płynowej. dalej cz.2

Sam opis zmian w kręgosłupie szyjnym: mierne zmiany, OPIS JAK WYZEJ :
To za mało! Ważna interpretacja kliniczna, sprawność, dolegliwości !
Warto zadbać o ćwiczenia posturalne, gimnastykę, dobrą pozycje przy pracy
Wskazana pełna konsultacja . Zdrowy tryb życia! Więcej ruchu, nawet w pracy cwiczenia
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Wynik uwidocznił zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja z neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.