Wynik RM kręgosłupa szyjnego 20-latki

Witam! Dostałam wyniki RM kręgosłupa szyjnego. Oto one. Fizjologiczna lordoza szyjna pogłębiona. Osteofity na krawędziach trzonow kregow. Na poziomie C2/C3 osteofity powoduja niewielkie,obustronne ograniczenie otworow miedzykregowych, w wiekszym stopniu prawego. C4/5 C5/6 niewielka szerokopodstawna protruzja tarczy miedzykregowej powoduje redukcje przestrzeni płynowej worka oponowego. Na poziomach od Th2-Th6 dokanałowe uwypuklenie tarczy miedzykre. Czy bedzie potrzebna operacja?

Aleksander Ropielewski

O tym decydują objawy kliniczne oraz Pani w porozumieniu z lekarzem, który ma możliwość oceny badań obrazowych.