Czy moje badanie kręgosłupa oznacza poważne schorzenie?

Zniesiona Lordoza L. Lewostronna skolioza boczna, prawo boczna skolioza pogranicza piersiowa lędźwiowego. Trzony ledzwiowe prawidłowej wysokości. Dehytracja i obniżenie wysokości krążka miedzykrazkowego L5/S1 z towarzyszącymi osteofitami na krawędziach trzonów. Obszary podchrzestnej przebudowy typu modlic 2 w trzonach kręgów stycznych do zmienionego krążka. Masywna pośrodkowa lewostronna przepuklina jądra miażdżystego krążka miedzykrazkowego L5 /S1 uciska worek oponowy i korzenie nerwowe S1 w lewych zachyłku bocznym oraz modeluje korzenie S1 w zachyłku bocznym po stronie prawej. Poza tym bez cech ucisków krążków miedzykrazkowych na struktury wewnątrz kanałowe. Stożek rdzenia kręgowego prawidłowy.

Otrzymałem to pytanie jako bezpośrednio do mnie. Niestety zupełnie nie zajmuję się kręgosłupami, więc nie wiele poradzę.
Pozdrawiam, Michał Drwięga