Opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 26-latka

Witam, byłem na rezonansie magnetycznym oto opis: Zniesiona lordoza L. Niewielka, lewostronna skolioza L. Trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości. Stan po przebytej chorobie Scheuermanna – pojedyncze guzki Schmorla w blaszkach granicznych trzonów pogranicza Th/L. Dehydratacja i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1. Masywna, szerokopodstawna, centralno-lewostronna przepuklina jądra miażdżystego L5/S1 uciska worek oponowy oraz korzenie nerwowe S1 w lewym zachyłku bocznym. Poza tym bez

Witam,
ch.Scheuermanna i skolioza - to zmiany które nastapiły w wieku młodzieńczym,guzki są związane z w/w chorobą.Natomiast zmiany na wys. L5-S1 zapewne powodują dolegliwości bólowe i trzeba poddać się rehabilitacji, więc polecam wizytę u lekarza rehabilitacji.
Pozdrawiam