Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Masywny naczyniak w trzonie Th12 i pojedyncze guzki Schmorla w blaszkach granicznych trzonów

Masywny naczyniak w trzonie Th12 wielkosci 29x32 mm; w trzonie L3 naczyniak 11 mm. Stan po przebytej chorobie Scheuermanna - pojedyncze guzki Schmorla w blaszkach granicznych trzonów pogranicza Th/L. Dehydratacja i obnizenie wysokosci krazków miedzykregowych L4/L5 i L5/S1 z towarzyszacymi osteofitami na krawedziach trzonów. Szerokopodstawna wypuklina krazka L4/L5 uciska worek oponowy oraz modeluje korzenie nerwowe L5 w zwezonych zachylkach bocznych. Czy to jest coś poważnego?
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Obniżenia kręgów mogą powodować bóle promieniujące do nogi i pleców. Na temat naczyniaka i konieczności ewentualnej interwencji neurochirurgicznej powinien wypowiedzieć się neurochirurg.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy