Pojedyncze guzki schmorla w blaszkach granicznych trzonów pogranicza
witam Ewa 30 lat; o to mój wynik rezonansu:stan po przebytej chorobie scheuermanna-pojedyńcze guzki schmorla w blaszkach granicznych trzonów pogranicza Th/L..dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1 z towarzyszącymi osteofitami na krawędziach trzonów..szerokopodstawna,obustronna,lateralizująca w lewo wprzepuklina krążka L4/L5 uciska worek oponowy oraz modeluje korzenie nerwowe L5 w lewym zachyłku..O co tu chodzi ,ja nic nie rozumiem

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Taki wynik może tłumaczyć ból lędźwi. Najprawdopodobniej przyczyną tego obrazu jest choroba scheuermana.
Pozdrawiam.