Widoczny ok. 3 mm ubytek w blaszce granicznej dolnej trzonu

W trzonie L3 ognisko rozrzedzenia struktury kostnej 19mm o sklerotycznych brzegach-naczyniak?? Widoczny ok3mm ubytek w blaszce granicznej dolnej trzonu. Możliwe współistnienie niewielkiej przepukliny dotrzonowej krążka międzykręgowego L3/L4. Osteofity na tylnych krawędziach trzonów L4,L4. Na poziomie L5/S1 obniżona wysokość krążka międzykręgowego, osteofit na tylnej krawędzi L5 powoduje zwężenie prawego otwory międzykręgowego i ucisk nerwu rdzeniowego. Proszę o interpretację

Witam serdecznie,

Wynik badania sugeruje zmiany zwyrodnieniowe oraz niewielka dyskopatie czyli chorobę krążka międzykręgowego.
Wskazana jest konsultacja z neurologiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.