Jak interpretować wynik badania TK kręgosłupa u 55-latka?

Witam, Proszę o pomoc w zinterpretowaniu wyniku KT odcinka LS kręgosłupa. Jestem po 2 operacjach kręgosłupa. W opisie KT mam następujące wyniki. 1. Spłycenie lordozy lędźwiowej. 2. Na poziomie L3-L4 szerokie wypuklenie krążka międzykręgowego z cechami kompresji worka oponowego i przewężeniem zachyłków bocznych. Duże przepukliny dotrzonowe w górnej i dolnej blaszce granicznej trzonu L3, w sklerotycznych brzegach. 3. Na poziomie L4-L5 szerokie wypuklenie krążka międzykręgowego z cechami kompresji worka oponowego i przewężeniem zachyłków bocznych, nieco przewężona przestrzeń międzykręgowa L4-L5. Na poziomie L5-S1 po stronie lewej kanału kręgowego widoczny jest obszar tkankowy grubości do 11mm, otaczający i modelujący od boku worek oponowy, z cechami ucisku w kanale kręgowym lewego korzenia nerwowego - przepuklina nawrotowa do różnicowania z obecnością pooperacyjnych zmian bliznowatych. Ubytek pooperacyjny dolnej części łuku na kręgu L5 na tym poziomie. Wysokość trzonów kręgów jest zachowana. Osteofity przednio - bocznych krawędzi trzonów kręgów. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych L4-S1, zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyżowo - biodrowych. Nieco węższe po stronie P otwory międzykręgowe L4-S1 .. Struktury kostne bez zmian pourazowych. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji

OPIS TK: wyniku KT odcinka LS kręgosłupa. Jestem po 2 operacjach kręgosłupa. W opisie KT mam następujące wyniki. 1. Spłycenie lordozy lędźwiowej. 2. Na poziomie L3-L4 szerokie wypuklenie krążka międzykręgowego z cechami kompresji worka oponowego i przewężeniem zachyłków bocznych. Duże przepukliny dotrzonowe w górnej i dolnej blaszce granicznej trzonu L3, w sklerotycznych brzegach. 3. Na poziomie L4-L5 szerokie wypuklenie krążka międzykręgowego z cechami kompresji worka oponowego i przewężeniem zachyłków bocznych, nieco przewężona przestrzeń międzykręgowa L4-L5. Na poziomie L5-S1 po stronie lewej kanału kręgowego widoczny jest obszar tkankowy grubości do 11mm, otaczający i modelujący od boku worek oponowy, z cechami ucisku w kanale kręgowym lewego korzenia nerwowego - przepuklina nawrotowa do różnicowania z obecnością pooperacyjnych zmian bliznowatych. Ubytek pooperacyjny dolnej części łuku na kręgu L5 na tym poziomie. Wysokość trzonów kręgów jest zachowana. Osteofity przednio - bocznych krawędzi trzonów kręgów. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych L4-S1, zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyżowo - biodrowych. Nieco węższe po stronie P otwory międzykręgowe L4-S1 .. Struktury kostne bez zmian pourazowych.
DO interpretacji klinicznej; do porównania z poprzednimi TK i MRI!!
Nawrotowa przepuklina , zmiany bliznowate po operacjach! wielopoziomowe zmainy zwyrodnieniowe .
Czy występują dolegliwości bólowe?? Jaki tryb życia, pracy? Jaka aktywność fizyczna? Jaki ogólny stan zdrowia, inne obciążenia ??
Do oceny klinicznej po pełnej konsultacji , po badaniu,
po ocenie objawów Pacjenta
Trudno powiedzieć bez obejrzenia Pacjenta i MRI! Konieczna pełna konsultacja!, Może konsultacja i rozmowa z Neurochirurgiem? Pozdrawiam. Zapraszam do Gabinetu