Interpretacja wyniku badania MR kręgosłupa u 56-latki

Witam! Bardzo proszę o interpretację opisu MR kregoslupa Zniesiona lordoza L lewostronna skolioza L trzony lędzwiowe prawidlowej wysokosci Stan po przebytej chorobie Scheuermanna pojedyńcze guzki Schormola w blaszkach granicznych trzonów pogranicza Th/L Dehydracja i obnizenie wysokosci krążkow miedzykregowych L1/L5 z towarzyszacymi osteofitami na krawedziach trzonow Niemal calkowita ankyloza L5/S1 Szekoropodstawna obustronna wypuklina krążka L1/L2 wraz z osteofitami na tylnych krawedziach
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wynik MR kręgosłupa szyjnego 56-latki

Witam Mój wynik MR kręgosłupa szyjnego.Na poziomie C5/C6obniżenie krążka m-k z otoczoną osteofitami centralno-lewostronną wypukliną uciskającą worek oponowy i następowym zniesieniem przedniej rezerwy płynowej wokół rdzenia kręgowego oraz niewielkim modelowaniem rdzenia .Otwory międzykręgowe w normie..Nic mnie nie boli,sprawne ręce i.t.p. Neurochirurg ze względu na moją całkowitą sprawność stwierdził,że w takim stanie operacja "jeszcze niewskazana" ale w nocy jest tragedia,wybudzają mnie co kilka minut silne drgania mięśni pleców ,rąk,łopatek,budzę się bo wszystko we mnie się 'rusza",co kilka minut muszę zmieniać pozycję ,zasypiam i znowu mięśnia wszędzie skaczą ( to nie drżenia,tylko grupowe "szarpanie" mięśni) ,do tego piski ,szumy w głowie od miesiąca bez chwili przerwy ( jakby grała orkiestra),a w nocy jest to nie do zniesienia,kiedy panuje cisza .......i tak co noc od miesiąca ,jestem już wymęczona z niedospania ,w ciągu dnia tego nie mam ,kiedy jestem w ruchu Wszystkie badania krwi w normie,MR głowy również,badania specjalistów ,laryngolog,badania krwi ,wszystko w normie .Czy dyskopatia szyjna ,może powodować takie nocne objawy?Będę bardzo wdzięczna za każdą pomocną odpowiedz lub poradę
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wynik MR kręgosłupa szyjnego u 56-latki

MR kręgo. szyj. w sekw.SE i TSE. Znies. lord. szyj.Obniż. wys.i i syg. krąż. mk C2-C6.Na poz. C3-C4,C4-C5 central. wypu. krąż. mk z impr. na worek opon..Na poz. C5-C6 cent-prawob. wypu. krąż. mk z impre. na wor.opon, ze spłyce prawe otworu mk.Na pozi C7--Th1,Th1-Th2 centr. wypu. krąż. mk z impr. na worek opono.Kanał kręg. bez cech stenozy.Rdzeń szyjny o prawidł. sygna.W trzonie C6 ,5,5mm naczyniak.Biorę Baclofen 3xdzie mimo to mam bóle i sztywn karku oraz wzmoż nap mięś żuchwy, zawro głowy itp
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

Nie leczy się wyniku a pacjenta.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.

Baclofen nie jest lekiem przeciwbólowym a zmniejszającym wzmożone napięcie mięśniowe typu spastycznego. Wskazania do stosowania Baclofenu w schorzeniach kręgosłupa są bardzo ograniczone.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty