Wynik RTG kręgosłupa 69-latka
Prosze odpowiedziec mi na wynik po rtg jest to wynik mojego taty : Esowate skrzywienie uwidocznionych odcinkow kregoslupa.Poglebiona lordoza ledzwiowa.Zaznaczonekregozmykina poziomachL1-L2,L2-L3,L4-L5.Wysokosc trzonow kregowych zachowana.Zwezenie przestrzeni miedzykregowych pogranicz Th-L oraz L5-S1.Zmiany zwyrodnieniowo-znieksztalcajace pod postacia osteofitow na krawedziach trzonow oraz zmian w stawach miedzykregowych-bardzien zaawansowane na pograniczu Th-L .Prosze o szybka odpowiedz .

MĘŻCZYZNA, 69 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zwężenie przestrzeni międzykręgowych oraz osteofity świadczą o zwyrodnieniowej chorobie stawów. Kręgozmyki mogą wywoływać ból pleców oraz kończyn dolnych. Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza który poprowadzi dalej terapię.
Pozdrawiam.