Czy moje cykle są już regularne?

Witam, Moje cykle kolejno od grudnia 2016 roku to: 31 dni, 30 dni, 33 dni, 26 dni, 39 dni, 30 dni, 31 dni, 28 dni, 35 dni, 35 dni, 29 dni, 38 dni, 29 dni, 34 dni. Czy są to już cykle nieregularne? I moje najważniejsze pytanie czy przy takich cyklach jest możliwość zajścia w ciąże kiedy stosunek był 2 dnia cyklu?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Cykl miesięczny trwa średnio 28 +/- 5 dni, czyli według tej definicji Pani cykle są w miarę regularne. Owulacja następuje zazwyczaj w ciągu 14 dni od wystąpienia krwawienia. Plemniki w drogach rodnych kobiety mogą przeżyć nawet do 7 dni, ale w niektórych publikacjach znajduje się i dłuższe wyniki. Podsumowując szanse na ciążę są raczej niskie ale nigdy nie można tego wykluczyć.