Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w 16 dniu cyklu

witam.miałam okres 17.07.2013 a odstępy między okresami mam 29-30 dni.czy ciąża w 16 dniu cyklu jest możliwa? tego dnia robiłam test owulacyjny i pokazał 2 kreski.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Dodatni test owulacyjny wskazuje, że owulacja odbędzie się w najbliższych 24-48 godzinach. Jest to możliwe w 16 dniu cyklu gdy z różnych przyczyn opóźnione jest jajeczkowanie a tym samym wydłuża się długość danego cyklu. Zatam ciąży w takim przypadku nie można wykluczyć.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Tak, to mógł być ból związany z owulacją. Plemniki w drogach rodnych kobiety mogą być żywe przez kilka dni. Istnieje wiele poglądów na ten temat ile to może być maksymalnie, ale ogólnie przyjmuje się, że jest to około 5 dni (w sprzyjających warunkach).