Czy moje dolegliwości są przeciwwskazaniem do tabletki po?

Czy migreny z aurą i powstałe w ich skutek drobne ogniska naczyniopochodne w mózgu (było z tego powodu podejrzenie mikroudaru ale zostało ono raczej odsunięte ponieważ nie miałam żadnych objawów) są przeciwwskazaniem do zażycia tabletki „dzień po”? Dodam ze kiedyś przez prawie rok stosowałam tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe (ginekolog nie powiedział mi ze przy tych migrenach nie powinnam tego robić). Jeden neurolog uważa ze nie powinnam stosować żadnej antykoncepcji hormonalnej, drugi ze jednoskładnikową mogę. Nie chce ryzykować i ograniczam się do prezerwatyw ale wiem ze może się kiedyś zdarzyć ze prezerwatywa pęknie. Czy w takiej sytuacji, przy moim stanie zdrowia mogłabym zażyć tabletkę EllaOne lub inną?

Ważne OBJAWY I PACJENT! Konieczna pełna konsultacja Ocena stanu fizycznego, emocjonalnego, wyników badań ; dieta tryb życia, problemy, stresy, praca, dom.... Okres pandemii, izolacja, lęki, sprzyjają zaburzeniom nastroju, depresji, bez senności.... Brak ruchu, siedzenie - nasilają bóle głowy, karku, apatię ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog