Czy moje krwawienie samo się zakończy?

witam, mama 48 lat. Ostatnia miesiaczke mialam w kwietniu, potem byly bardzo skape i nieregularne plamienia. Od 10 dni miesiaczka wrocila, mocna i ze skrzepami, ale tez nieregularna (w jeden dzien byla slaba, drugiego juz mocniejsza). 2 miesiace temu podczas badania usg (w PL) lekarz powiedzial ze to jeszcze nie menopauza i miesiaczka powinna przyjsc Do tego mam cyste na jajniku. Mieszkam w UK, dostanie sie do ginekologa graniczy z cudem. Zadnych innych dolegliwosci nie mam. I teraz moje pytanie. Czy jest szansa by to krwawienie samo sie skonczylo? Czy niestety niezbedne jest czyszczenie? Bardzo dziekuje za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety ciężko jest odpowiedzieć na Pani pytanie bez uprzedniego wykonania badania ginekologicznego. W takiej sytuacji wszystko się może zdarzyć. Mianowicie krwawienie może samo się skończyć, lecz nikt w tym momencie nie da Pani pewności.

Konieczna jest więc wizyta u specjalisty, który zbada Panią i – jeśli zajdzie taka potrzeba – wdroży odpowiednie postępowanie mające na celu zatrzymanie krwawienia. Być może konieczne będzie wyłyżeczkowanie jamy macicy.

Nasi eksperci odpowiadali już na podobne pytania innych użytkowniczek. Odpowiedzi te można znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/10-dniowe-krwawienie-a-poczatek-menopauzy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-10-dniowego-krwawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/10-dniowe-krwawienie-ze-skrzepami-u-48-latki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.