Czy moje serducho ma problem i jak to jest poważne ?

Witam po pobycie w szpitalu a miało to miejsce 1/5roku temu po którym to stwierdzono nadciśnienie , powiększenie lewej komory EF65% i upośledzenie relaksacji . A po ostatnich badaniach chyba jest nie ciekawie.Mam 39 latek Pierwsze EKG niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa , umiarkowane obniżenie ST. Drugie EKG nieprawidłowy kąt osi QRS-T,umiarkowane obniżenie ST,niedokrwienie podwsierdziowe ściany dolnej i bocznej. Badanie ECHO Lewa komora poszerzona , EF55% , Hypokineza dolnej ściany , Niedomykalność mitralna+ , Typ napływu restrykcyjny , Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna . Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg , Objawy niewydolnego krążenia . Czy to jest poważna sprawa może ktoś ma podobne objawy i czy to może się pogłębiać. Cardiomyopathia decomp. Co to jest Hypertonia arterialis , Diathesis urica , Tachycardia supraventricularis paroxysmalis in amnesi pliss o zrozumiały opis.
39 LAT ponad rok temu

Zawał serca

Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.

Witam,

Opisane wyniki badań świadczą o poważnych zaburzeniach funkcji i morfologii mięśnia sercowego.

Na podstawie EKG możemy wnioskować przede wszystkim o jego niedokrwieniu oraz zaburzeniach przewodzenia.

Badanie ECHO wskazuje na dysfunkcję skurczową przynajmniej fragmentu mięśnia, poszerzeniu obu komór serca, niewydolność krążenia.

Rozpoznania, napisane w języku łacińskim, to: Kardiomiopatia (choroba mięśnia sercowego), Nadciśnienie tętnicze, Dna moczanowa, Napadowy częstoskurcz nadkomorowy w wywiadzie.

Zważywszy na młody wiek, choroby i ich zaawansowanie poważne.
Niestety mogą postępować.

Doradzam pilne zgłoszenie się do kardiologa.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty