Czy moje serducho ma problem i jak to jest poważne ?

Witam po pobycie w szpitalu a miało to miejsce 1/5roku temu po którym to stwierdzono nadciśnienie , powiększenie lewej komory EF65% i upośledzenie relaksacji . A po ostatnich badaniach chyba jest nie ciekawie.Mam 39 latek Pierwsze EKG niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa , umiarkowane obniżenie ST. Drugie EKG nieprawidłowy kąt osi QRS-T,umiarkowane obniżenie ST,niedokrwienie podwsierdziowe ściany dolnej i bocznej. Badanie ECHO Lewa komora poszerzona , EF55% , Hypokineza dolnej ściany , Niedomykalność mitralna+ , Typ napływu restrykcyjny , Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna . Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg , Objawy niewydolnego krążenia . Czy to jest poważna sprawa może ktoś ma podobne objawy i czy to może się pogłębiać. Cardiomyopathia decomp. Co to jest Hypertonia arterialis , Diathesis urica , Tachycardia supraventricularis paroxysmalis in amnesi pliss o zrozumiały opis.
39 LAT ponad rok temu

Witam,

Opisane wyniki badań świadczą o poważnych zaburzeniach funkcji i morfologii mięśnia sercowego.

Na podstawie EKG możemy wnioskować przede wszystkim o jego niedokrwieniu oraz zaburzeniach przewodzenia.

Badanie ECHO wskazuje na dysfunkcję skurczową przynajmniej fragmentu mięśnia, poszerzeniu obu komór serca, niewydolność krążenia.

Rozpoznania, napisane w języku łacińskim, to: Kardiomiopatia (choroba mięśnia sercowego), Nadciśnienie tętnicze, Dna moczanowa, Napadowy częstoskurcz nadkomorowy w wywiadzie.

Zważywszy na młody wiek, choroby i ich zaawansowanie poważne.
Niestety mogą postępować.

Doradzam pilne zgłoszenie się do kardiologa.

Pozdrawiam serdecznie