Czy moje wyniki rezonansu mogą świadczyć o guzie mózgu?
Witam pół roku temu miałam robiony rezonans magnetyczny głowy. Wynik rezonansu wykazał w prawym płacie czołowym zmiana plynowa wielkość 4mm-torbiel enntrogena? Co to oznacza czy powinnam się bać że to może być guz mózgu?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani, torbiel neuroenterogenna nie jest nowotworem lecz zaburzeniem rozwojowym. Ze względu na jej charakter i niewielki pół roku temu rozmiar, wydaje się, że nie wymaga ona operacji czaszki. Decydujący głos w tej sprawie można uzyskać od specjalisty neurochirurga, który powinien Panią skonsultować i ocenić jak często wymagane będą kontrole tej torbieli. Istotne jest Pani samopoczucie, określenie, czy występują jakiekolwiek dolegliwości i objawy mogące być konsekwencją lokalizacji torbieli, co wymaga ustalenia w ramach konsultacji u specjalisty, dzięki której otrzyma Pani zalecenia do dalszego postępowania.