Czy może to być alergia na kwas, która ujawniła się dopiero po miesiącu?

Witam, miesiąc temu miałam zabieg powiekszania ust preparatem Sinclair HA. Kilka dni temu pojawił się silny obrzęk ust. Od lekarza otrzymałam sterydy oraz leki przeciwhistaminowe. Miało pomóc po 4 dniach. Niestety opuchlizna powraca każdego ranka i zanika stopniowo po lekach az do kolejnego dnia. Dzisiaj mija 6 dzien brania leków - po konsultacji telefonicznej otrzymałam informację, aby kontynuować przyjmowanie sterydu. Czy może to być alergia na kwas, która ujawinła się dopiero po miesiącu? Czy jeżeli teraz podczas przyjmowania eków rozpuszczę kwas wszystko wróci do normy? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Jeśli tak Pani reaguje, należy rozważyć rozpuszczenie preparatu. Owszem, reakcja na implant tkankowy, jakim jest kwas, może ujawnić się po miesiącu, a nawet kilku, szczególnie w okresie zaostrzenia innych chorób, na przykład autoimmunologicznych.

Dzień dobry,
proszę stosować się do zaleceń lekarskich. Opisane przez Panią objawy świadczą o reakcji alergicznej na kwas hialuronowy, która może się pojawić po miesiącu. Jeżeli leki nie pomogą prawdopodobnie trzeba będzie podać hialuronoidazę. Proszę się nie stresować, uzbroić w cierpliwość i stosować do zaleceń.
Pozdrawiam.