Czy może to być objaw poważniejszych problemów ze wzrokiem?

Witam, ostatnio w lewym oku, głównie podczas patrzenia w bok, zauważyłam przezroczystą kropkę w polu widzenia. Podczas poruszania głową wydaje się ona pozostawać w jednym miejscu oka. Z boku pola widzenia również mam wrażenie widzenia jakiś "śmieci". Czytałam o mętach ciała szklistego, które również zdarza mi się widzieć, ale dowiedziałam się, że poruszają się one razem z okiem, kropka ta natomiast nie. Chciałam dowiedzieć się co to może być? Czy może to być objaw poważniejszych problemów? Dodam, że mam sporą krótkowzroczność. Większą wadę mam właśnie na oku lewym.
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Witam.Pani objawy wskazują na konieczność zbadania siatkówki po poszerzeniu źrenicy,zalecam pojawić się u specjalisty jak najszybciej, a w trakcie oczekiwania na wizytę zaniechać dźwigania ciężarów powyżej 8 kg,nagłego skakania i gorących kąpieli w wannie lub spa.Pozdrawiam serdecznie Kinga Jach