Jak powinnam postępować przy tych problemach ze wzrokiem?

Witam mam 28 lat od 2014 roku byłam pod kontrolą okulisty która leczyła mnie na jaskrę młodzieńcza. Po kilku latach przez zbieg okoliczności przestałam brać leki przez 3 miesiące. Lekarz stwierdził na nowym.sorzecie że nie mam jaskry jest to tylko wysokie cisnie w oczach. Więc lekarstwa zostały cofnięte mimo że wizyty nadal.regularnke co 2 lata miałam. Ostatnio byłam u pani doktor bo miałam zaczerwieniania źrenice. Lekarz stwierdził że.to alergia dodatkowo spytam się jej czemu jak zaladniam.jedno oko to widzę dobrze a przy drugim mam wzrok rozmazany. Widziałam to wcześniej ale nie myślałam że to istotne. Lekarka odpowiedziała że mam wadę wzroku ale ze ona jest niby mała. Poinformowałam ja ze zmianami pracę i będę pracować przed komputerem. Lekarz poinformował że w takim wypadku zalece okulary. Wada jest 1 i 0.5 mały astygmatyzm. Oczywiście okulary zakupie z flirtem ale chciałam bym się spytać czy moja obecna.wada może się pogłębiać ? I czy jeśli miałam podejrzenia jaskry czy powinnam pracować przed komputerem? Martwię się, nie chce stracić wzroku ... Proszę o poradę
KOBIETA, 36 LAT 12 miesięcy temu

Witam.Pani wada nie jest przeciwwskazaniem do pracy przy komputerze,również rozpoznane wcześniej nadciśnienie oczne nie jest.Zalecam kontrole coroczne u Pani specjalisty celem weryfikacji wady wzroku oraz ciśnienia wewnatrzgałkowego,zmniejszy to u Pani poziom stresu , są również dostępne metody bardzo dokładnej weryfikacji czy ma Pani jaskrę czy nie ma Pani-mam na myśli badania aparatem OCT komórek zwojowych siatkówki, włókien nerwowych , pola widzenia, kąta przesącza i grubości rogówki i inne podobne.Pozdrawiam serdecznie dr Kinga Jach