Czy może wystąpić z czasem reakcja alergiczna po farbowaniu włosów?

Witam, Jeśli farbuje włosy od wielu lat i nie pojawiała się reakcja akergiczna, to z czasem może ona wystąpić? Dodam ze od dłuższego czasu używam farb tej samej marki lecz nie zawsze ten sam kolor. Pozdrawiam

Dzień dobry Pani,
alergia to proces złożony, który w dzisiejszych czasach zbiera coraz większe żniwo. Farby do włosów jako alergeny kontaktowe mogą dac reakcje przy sprzyjających warunkach, nawet jeśli wcześniej było ok. Proponuję udać się do alergologa, aby wykonać testy naskórkowe i potwierdzić Pani przypuszczenia oraz włączyć ewentualne leczenie.
Pozdrawiam,
Ewa Szmaj

Dzień dobry, z uwagi iż farby do włosów mogą zawierać substancje wywołujące reakcje uczuleniowe - tak może być również w Pani przypadku. Wśród substancji o takim działaniu jest parafenylenodiamina a także szereg innych barwników i konserwantów. Warto przeanalizować skład używanej farby. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.