Czy możliwa jest choroba tarczycy u 25-latka?

Witam, mam 25 lat. Od półtora roku nieustannie tyje niezależnie od tego czy ćwiczę czy trzymam jakąś dietę. Robiłem badania na TSH i wyszło że mam 2.6 ulU /ml. Waga 110 kg, wzrost 187. Nie mam problemów zdrowotnych. Od pewnego czasu (przynajmniej 5 miesięcy) moja waga skoczyła o jakieś plus minus 15 kg do góry, jestem nieustannie zmęczony śpiący i mam gorsza koncentrację. Mam niedobór witaminy D3 na poziomie 18.4, glukoza 102, cholesterol 213. Czy jest możliwe że mam niedoczynność tarczycy? Co może być moim problemem. Dodam że prace mam stojąca 8 godz dziennie 5 dnia tygodniu. Śpię mało bo jakieś 5-6 godzin dziennie. Apetyt wzmożony. Ruch raczej niewielki.

Lek. Michał Lenard

Badanie TSH jest w normie, więc to raczej nie jest niedoczynność tarczycy. Przyczyny należy szukać gdzie indziej, konieczne mogą być dodatkowe badania hormonalne. Sugeruję wizytę u endokrynologa. Poza tym zalecana jest dieta niskotłuszczowa, z dużą ilością owoców i warzyw oraz wysiłek fizyczny. Pozdrawiam!