Czy możliwa jest ciąża po stosunku bez wytrysku w prezerwatywie?

Witam, mam pewne pytanie.
Ostatni okres miałam od 31 listopada do 3 grudnia. Dwa dni po okresie współżyłam z chłopakiem (zabezpieczyliśmy się używając prezerwatywy oraz dodatkowo mój chłopak nie "kończył we mnie"). Od tego czasu nie uprawialiśmy sexu, a jedynie dotykaliśmy się w miejscach intymnych. 10 stycznia zrobiłam test i wyszedł negatywny. Udałam się również do ginekologa, który zapisał mi tabletki L****** na wywołanie okresu, brałam je przez tydzień po dwie tabletki dziennie (dzisiaj skończyłam brać) jednak okres jak na razie się nie pokazał.
Czy po braniu tych tabletek mogę zrobić kolejny test bez obawy jakiegoś zafałszowania wyniku? Kolejną wizytę u ginekologa mam 1 lutego, ale nie wiem czy nie umrę ze stresu do tej pory, dlatego też chciałabym wiedzieć co mogę zrobić oprócz czekania?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży pomimo stosowania antykoncepcji wyznacza indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.
Jeśli jesteś pod opieką lekarza, musisz uzbroić się w cierpliwość i stosować się do jego zaleceń.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl