Czy możliwa jest cukrzyca ciążowa u 25-latki?

Dzień dobry! W 4 tygodniu ciąży ginekolog stwierdziła, ze mam cukrzyce ciążowa (wynik na czczo 97), na krzywej cukrowej wszystkie wyniki wyszły odpowiednie prócz na czczo (93,5), przeszłam na dietę, na kolacje jadłam dużo warzyw, kanapki z chleba żytniego lub ig z chuda wędlina i wyniki wciąż wysokie bo utrzymywały się koło 98/99. Dopiero jak odpuściłam jeden dzień i zjadłam na noc kawałek szarlotki i galaretkę z cukrem u teściowej wynik rano był odpowiedni czyli 90. Teraz aby utrzymać niski cukier na czczo muszę zjesc coś słodkiego, np dwa wafelki Grześki w czekoladzie i rano 84. Czy to oznacza, ze organizm właśnie potrzebuje tego cukru by sobie nie „odkładać na później’’ ? Czy nie zaszkodzę sobie jedząc słodycze na noc ? Napomnę, ze w ciągu dnia niezależnie od tego co zjem jest cukier na dobrym poziomie. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odpowiedz.

Nie, nie jest to właściwe postępowanie. Może mieć to związek z wyrzutem insuliny po spożyciu słodkiego. Proponowałabym ustalić dietę z dietetykiem. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.