Czy cukrzyca ciążowa się cofnęła?

Cofnięcie cukrzycy ciążowej - w 14 tygodniu ciąży wykryto u mnie cukrzycę ciążową, wyniki testu: na czczo 99, po 1 godz 119, po 2 godz 110. Tylko wynik glukozy na czczo był nieprawidłowy, miałam sporą nadwagę, w rodzinie nikt nie choruje na cukrzycę typu 2. Po wdrożeniu diety cukrzycowej(cukrzyca kontrolowana tylko dietą) między 14 a obecnym 36 t. c. schudłam 7 kg. Dziecko jest nieduże. Zauważyłam, że po żadnym niepolecanym produkcie (gotowane buraki, chleb z mąki pszennej, kawałek ciasta) poziom glikemii jest porównywalny do stanu po zjedzeniu pieczywa żytniego czy innych polecanych produktów-czyli dużo poniżej górnej dopuszczalnej granicy. Hemoglobina glikowana po 4 miesiącach stosowania diety wynosiła 4,7. Czy jest taka możliwość, że w związku ze spadkiem wagi, cukrzyca ciążowa zaniknęła?

Dzień dobry,

Cukrzycę ciążową można uregulować, co może dawać wyniki w normie. Jednak cały czas należy kontrolować dietę i przestrzegać jej zasad. Warto pamiętać również o tym, że dieta o niskim indeksie glikemicznym, która jest zalecana u kobiet z cukrzycą ciążową na każdego może wpływać inaczej np. jedząc pieczywo o niskim indeksie glikemicznym jednak osoba będzie dobrze reagować, a druga może mieć wysoki poziom cukru. Więcej na ten temat pisałam w artykule https://jeszfresh.pl/zdrowe-odzywianie/jaki-chleb-ma-niski-indeks-glikemiczny/ Zachęcam do przeczytania.

Pozdrawiam serdecznie.