Skoki cukru przy cukrzycy ciążowej

Witam , od środy rano zaczęłam swoją przygodę z cukrzyca ciążowa . Jestem w 30 tyg ciąży . Mierze sie 4 x dziennie i mój cukier strasznie skacze po śniadaniu ( kromka chleba razowego z białym chudym twarogiem oraz szczypiorkiem po h 138 ) a po obiedzie dużej porcji makaronu z sosem serowym i kurczakiem po h 104. Jak to możliwe ze po tak lekkim śniadaniu jest więcej niż po ciężkim obiedzie ? Moja ciąża jest zagrożona i spędzam ja na leżąco

A czy chleb jest z ziarnami? Być może warto sprawdzić z jakieś w przewadze mąki jest chleb. Nie zawsze chleb razowy musi być z tego co byśmy chcieli. Proszę kierować się produktami z niskim indeksem glikemicznym.