Czy możliwa jest insulinooporność u 26-letniej osoby?

Witam, lekarz podejrzewa u mnie insulinooporność. Zalecił w tym kierunku badania. Badania zostały już zrobione, jednak do kolejnej wizyty musze zaczekać jeszcze miesiąc. Będę bardzo wdzieczna za pomoc w interpretacji winikow. Z gory dziekuje za pomoc Glukoza : Na czczo - 103,1 mg/dl 1h po obciążeniu 75g glukozy - 113,09 2h po obciążeniu 75g glukozy - 106,12 Insulina: Na czczo – 7,5 1h po obciążeniu 75g glukozy – 35,4 2h po obciążeniu 75g glukozy – 23,8

Nie ma Pani insulinooporności ani hiperinsulinizmu, natomiast w Pani wypadku występuje nieprawidłowe stężenie glukozy na czczo, co w wypadku braku wprowadzenia zmian w żywieniu i stylu życia może prowadzić do wystąpienia cukrzycy typu 2.
Pozdrawiam
mgr Marianna Hall
Dietetyk kliniczny
Centrum Dietetyki Nutrado