Czy możliwa jest niedoczynność tarczycy u 23-latki?

Ma 23 lata i wydaje mi się, że mam niedoczynność tarczycy. Moje wyniki: TSH 2,990 (2015 r.) , TSH 3,170 ( 10.2016) , TSH 3,960 , FT3 - 3,13 , FT4 - 1,32, anty-TPO - 7,33 , anty-TG 14,14 (03.2017) od października przepisany został Euthyrox 25, od kilku miesięcy biorę wieksza dawke 50mg. Czy sa jakies ziola badz suplementy wspomagajace prace tarczycy, ktore moge stosowac bez obawy, ze mi zaszkodzi? Nadal mam typowe objawy niedoczynnosci tarczycy, problemy z zasnieciem/ciezko mi sie wstaje rano.

Jeśli chodzi o suplementację, to przy niedoczynności tarczycy polecany jest magnez, cynk, selen, witamina D3 +K2, jednak o preparaty najlepiej zapytać lekarza prowadzącego. Jeśli nie wiemy w jakie suplementy się zaopatrzyć, potrzebne składniki powinny być dostarczone z żywnością, świeżą, urozmaiconą, dobrej jakości, bogatą w antyoksydanty. Jeśli chodzi o sam lek, to proszę zwrócić uwagę, aby posiłek był zjadany dopiero godzinę po przyjęciu leku oraz aby na ten posiłek nie jeść nabiału (twarogu, jogurtu, sera), gdyż wapń ogranicza przyswajanie lewotyroksyny zawartej w leku Euthyrox. Jeśli nie odczuje Pani poprawy można też zwrócić się do lekarza o zmianę leku.