Czy możliwa jest obecność pasożytów w ciąży?

Witam serdecznie. Jestem w 10 tygodniu ciąży i okazało się, że mój mąż ma pasożyty jelitowe (glista ludzka, tasiemiec). Jestem przerażona ponieważ ja również od lat cierpię na zespół jelita drażliwego i żadne leki i zmiany diety nie przynosiły pozytywnych efektów. Jeśli ja również mam pasożyty, jak one mogą wpływać na płód i czy mogę je w czasie ciąży leczyć ?

Witaminy w ciąży

Sugerowałabym aby wykonać w tym kierunku badania diagnostyczne, które potwierdzą czy Pani jest nosicielką wyżej wymienionych pasożytów. Nie należy martwić się na zaś, ale na pewno nie należy ignorować danych podejrzeć.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)