Czy możliwa jest owulacja przy drugim miesiącu naklejania plastrów Evra?

Witam, chciałam zapytać czy możliwa jest owulacja przy drugim miesiącu naklejania plastrów Evra, gdyż równo 14 dnia - licząc od pierwszego dnia krwawienia w przerwie od plastrów- miałam bóle podbrzusza które zawsze towarzyszyły mi podczas owulacji lecz nie było typowego dla niej śluzu. Czy możliwe jest aby plastry na mnie nie działały? Czy da się to jakoś sprawdzić? Dziękuję bardzo.

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej nie jest w 100% skuteczne. Kobiety czasem (b. rzadko) zachodzą w ciążę w trakcie stosowania preparatów hormonalnych. Bez względu na to czy w formie tabletek doustnych czy preparatów miejscowych jak plastry, krążki dopochwowe, wkładki domaciczne, implanty podskórne.

Jedyny sposób (w Pani sytuacji) by sprawdzić czy jest owulacja to wykonać badanie USG. Jednak należy uwzględnić to, że jeżeli w jednym cyklu stosowania hormonów była owulacja to prawdopobieństwo, że powtórzy się to w kolejnym cyklu maleje.

Jest to wręcz jeszcze mniej prawdopodobne aby sytuacja powtórzyła się w kilku kolejnych cyklach.

Proszę się jeszcze upewnić czy plaster jest prawidłowo przyklejony i czy się nie odkleja w jakiejś części.

Pozdrawiam
lek. Robert Kulik
http://wazektomia.warszawa.pl
http://ginekolog.com